Ośrodek Usług Pedagogicznych i Socjalnych ZNP Filia w Łodzi serdecznie zaprasza na szkolenie on-line „Komfort oraz higiena pracy nauczycieli i uczniów w czasie pandemii”

Program szkolenia:

PROGRAM SZKOLENIA

„Komfort oraz higiena pracy nauczycieli i uczniów w czasie pandemii”

1. Organizacja pracy nauczyciela w warunkach szkolnych i domowych.

2. Możliwości i ograniczenia prowadzenia online działań organizacyjnych, edukacyjnych i wychowawczych.

3. Charakterystyka problemów (sytuacji, warunków, emocji, relacji) pojawiających się w czasie lockdown’u.

4. Nabywanie i rozwijanie nowych kompetencji przez nauczycieli.

5. Skuteczna edukacja, wychowanie i terapia zdalna z minimalnym zastosowaniem multimediów.

5.1. Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów.

5.2. Rozwijanie kreatywności uczniów.

5.3. Praca metodami projektowymi.

5.4. Planowanie, wdrażanie i realizacja innowacji pedagogicznych i edukacyjnych.

6. Formy aktywności oraz narzędzia wspomagające radzenie sobie z trudnymi sytuacjami i emocjami dzieci, młodzieży i dorosłych podczas pandemii.

6.1. Metoda Multiaktywności.

6.2. Elementy arteterapii, biblioterapii, muzykoterapii i filmoterapii.

6.3. Praca z wyzwaniami.

7. Efektywne zarządzanie czasem i utrzymanie codziennej harmonii w życiu prywatnym i zawodowym nauczyciela (work-life balance).

Szkolenie odbędzie się 4 marca 2021o godz. 15:00 w formule on-line (ClickMeeteng).

Szkolenie poprowadzi Pan Sławomir Waśniewski.

Serdecznie zapraszamy!