11 listopada, w dobie politycznych i gospodarczych zawirowań, w obliczu wojny za naszą wschodnią granicą i permanentnego poczucia zagrożenia dla naszego bezpieczeństwa, w czasach klimatycznego i humanitarnego kryzysu bardziej niż kiedykolwiek rozumiemy znaczenie wolnej szkoły, praw człowieka i państwa prawa. Chcemy być nauczycielami obywateli – świadomych swoich praw i obowiązków, kochających Ojczyznę, myślących samodzielnie i krytycznie, szanujących prawo i innych ludzi. Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie. Niech to zdanie będzie przesłaniem dla rozwoju i pomyślnej przyszłości Polski, Europy i świata, czego w dniu Narodowego Święta Niepodległości oraz XXXII Święta Okręgu Łódzkiego ZNP, warto sobie życzyć.

„W jedności siła jest” tak brzmią słowa hymnu Związku Nauczycielstwa Polskiego. Bądźmy zatem zjednoczeni i zdeterminowani w obronie dobrej, polskiej szkoły i prawa do godnego wykonywania zawodu przez nauczycieli i pracowników oświaty.