19 listopada 2022 roku w Miejskiej Hali Widowiskowo-Sportowej w Głownie odbyła się XII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty. Organizatorem Turnieju był Zarząd Oddziału ZNP w Głownie, zaś współorganizatorami i zarazem fundatorami pucharów i nagród dla zawodników byli:

Zarząd Główny ZNP w Warszawie,

Zarząd Okręg Łódzki ZNP – ZNP Okręg Łódzki,

Miasto Głowno,

Gmina Głowno,

Powiat Zgierski,

Stowarzyszenie „Senior” w Głownie,

oraz Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza w Głownie.

Dwunasta edycja turnieju zgromadziła na starcie: 4 zespoły damskie oraz 8 męskich.

• W sumie w Turnieju brało udział 98 zawodników i zawodniczek, którzy rozegrali 24 mecze.
  • Sędziami Turnieju, którzy czuwali nad prawidłowością rozgrywek byli pani Halina Woźniak, pani Katarzyna Kozłowska oraz pan Michał Brzeziński.
  • Turniej przebiegał w zdrowej, koleżeńskiej ale przede wszystkim sportowej atmosferze. Poziom gry zawodników stał na wysokim poziomie.

Klasyfikacja kobiet:

I miejsce drużyna z Aleksandrowa Łódzkiego

II miejsce drużyna z Tomaszowa Mazowieckiego

III miejsce drużyna z Głowna

oraz gościnny udział – drużyna „Krótka Piłka”

W kategorii mężczyzn po rozegraniu wszystkich meczy kolejność wyglądała następująco:

I miejsce drużyna Łódź – Widzew ZNP Łódź Widzew

II miejsce drużyna Głowno I

III miejsce drużyna „Kumple Oświaty”

IV miejsce drużyna z Łowicza

V miejsce drużyna z Ozorkowa i Zgierza

VI miejsce drużyna z Kutna Zarząd Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kutnie

VII miejsce drużyna z Kartuz

VIII miejsce drużyna Głowno II

• Przyznano także nagrody indywidualne, które ufundował Zarząd Oddziału ZNP w Głownie. Najlepszą siatkarką turnieju została kol. Ewa Sobanty z Aleksandrowa Łódzkiego, zaś tytuł najlepszego siatkarza otrzymał Adam Jabłoński z drużyny Łódź Widzew.
  • W turnieju przyznano nagrodę w kategorii Fair Play im. Tomka Szcześniaka. Pomysłodawcą oraz fundatorem statuetek był Radny Rady Miejskiej w Głownie pan Jakub Kowalski. Nagrodę Fair Play im. Tomka Szcześniaka otrzymała drużyna męska z Kartuz.
  • Podobnie jak w roku ubiegłym każdy zawodnik został obdarowany medalami i nagrodami przygotowanymi przez organizatorów i sponsorów.

W tym roku mieliśmy ogromny zaszczyt gościć Prezesa ZNP kol. Sławomira Broniarza.

Prezes Oddziału ZNP w Głownie pani Marzena Kowalska serdecznie podziękowała współorganizatorom Turnieju za wolę współpracy, wsparcie finansowe oraz życzliwość:

kol. Sławomirowi Broniarzowi – Prezesowi ZNP,

kol. Markowi Ćwiekowi – Prezesowi Okręgu Łódzkiego ZNP,

panu Grzegorzowi Janeczkowi – Burmistrzowi Głowna,

panu Bogdanie Jarocie – Staroście Zgierskiemu,

panu Markowi Jóźwiakowi – Wójtowi Gminy Głowno,

pani Zofia Ogórek – Prezes Stowarzyszenie „Senior” w Głownie,

oraz pani Beacie Pilarskiej – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Głownie, a także wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznej edycji.

Turniej współfinansowany ze środków dotacji Powiatu Zgierskiego w ramach realizacji zadania publicznego.

Turniej współfinansowany ze środków dotacji Gminy Miasta Głowno w ramach realizacji zadania publicznego.

Serdeczne słowa podziękowania kierujemy do pani Anna Kubat, pani Urszuli Koszladze oraz kol. Marek Kubiak Usługi Cateringowe – członka naszego Zarządu za przygotowanie dla nas kolacji.