Szanowni Państwo,
Ośrodek Usług Pedagogicznych i Socjalnych ZNP Filia w Łodzi, w ramach doskonalenia zawodowego nauczycieli – po ponad dwuletniej przerwie – organizuje w dniach 25-26 listopada 2022 r. jubileuszowy V Ogólnopolski Zjazd Nauczycieli Bibliotekarzy pod hasłem: „Biblioteka – w to mi graj!”. Tegoroczne spotkanie odbędzie po raz trzeci w ramach Targów Gier i Książki – cyklicznego dedykowanego branży wydawniczo-księgarskiej wydarzenia, które organizowane jest w Łodzi od 2010 r.
Celem Zjazdu jest prezentacja działań i pomysłów służących zachęceniu uczniów do korzystania z oferty biblioteki szkolnej. Zjazd będzie również okazją do wymiany poglądów oraz pokazania dobrych praktyk związanych z twórczą i innowacyjną działalnością bibliotek. Spotkanie sprzyjać będzie integracji środowiska nauczycieli bibliotekarzy oraz osób zajmujących się aktywną promocją książki i czytelnictwa.
Uczestnicy Zjazdu oprócz specjalnie przygotowanych zajęć, wykładów i warsztatów, będą mieli możliwość odwiedzenia w jednym miejscu stoisk polskich i zagranicznych wydawnictw, hurtowni książek, księgarni, instytucji kultury oraz stowarzyszeń związanych z rynkiem książki w Polsce. Bogatej ekspozycji wydawniczej towarzyszyć będą panele dyskusyjne, spotkania z autorami, warsztaty dla dzieci oraz atrakcje dla miłośników gier planszowych.

Serdecznie zapraszam.

Łódź, dn. 28-10-2022 r.

Prezes Okręgu Łódzkiego ZNP
Marek Ćwiek