Od wtorku 25 października Pani Zuzia Kuran jeździ do pracy samochodem służbowym – 21-letnim seicento, które dzień wcześniej przeszło pomyślnie przegląd techniczny. Niestety, nie obeszło się bez problemów. W momencie przekazania samochodu Pani Zuzannie okazało się, że brakuje w nim apteczki, termin ważności gaśnicy minął w ubiegłym roku, a drzwi po stronie kierowcy ciężko domknąć. Na prośbę nauczycielki samochód zaopatrzono w apteczkę i wymieniono gaśnicę. Po przejechaniu kilku kilometrów okazało się, że w kabinie czuć spalinami (a może to jakieś smary?), kierownica klei się do rąk i pozostawia czarne ślady na dłoniach. Ale wszystkie te niedogodności są niczym w porównaniu z zaoszczędzonym czasem. Pani Zuzanna zainwestowała w odświeżacz powywietrza, a po kilku dniach jeżdżenia stwierdza, że auto spisuje się całkiem nieźle. 

Jesteśmy przekonani, że bez wsparcia mediów i polityków sprawa Pani Kuran zostałby zamieciona pod przysłowiowy dywan, dlatego serdeczne podziękowania kierujemy do:

    • Pana Tomasza Matusiaka z Gazety Wyborczej, który jako pierwszy napisał o tej bulwersującej sprawie,

    • Pani Dagmary Pakuła z Onetu, za artykuł o patooświacie, troskę i oferty realnej pomocy dla nauczycielki,

    • Zespołu programu UWAGA, za piękny reportaż o pracy Pani Kuran, który był punktem zwrotnym w sprawie.

    • Posłów na Sejm RP: Pani Pauliny Matysiak, Pani Hanny Gill-Piątek, Pani Agnieszki Hanajczyk i Pana Cezarego Tomczyka za interwencje poselskie w tej sprawie,

oraz 

    • Pana Macieja Sulgana, który, jako radny interweniował w sprawie Pani Kuran na Radzie Powiatu i prosił Starostę Sieradzkiego o osobistą pomoc. 

Po nagłośnieniu sprawy Pani Kuran spotkała się z licznymi gestami wsparcia także ze strony wielu osób oraz z konkretnymi ofertami pomocy w rozwiązaniu tej trudnej sytuacji. Za każdy gest, każde dobre słowo i chęć pomocy serdecznie wszystkim dziękujemy. 

Rozwiązanie tej trudnej sytuacji zawodowej nauczycielki SOSW jest efektem podjętych przez Oddział ZNP w Sieradzu działań. Ta sprawa pokazuje, jak dużo ZNP jest w stanie zrobić w obronie interesów osób, które okazując nam zaufanie zwracają się do nas po pomoc.