W dniu 18 listopada 2022r Okręg Łódzki ZNP we współpracy z ZOO Łódź zorganizowała spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla członków ZNP z naszego terenu. W spotkaniu wzięło udział 170 związkowców m.in. ze Skierniewic, Radomska, Kutna, Sieradza, Łodzi. Uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia Orientarium z przewodnikiem, zapoznania się z ofertą edukacyjną ZOO.

Miłą niespodzianką była przekazana przez Wiceprezesa Zarządu ZOO Łódź Pana Krzysztofa Babija informacja dotycząca zniżki na bilet do ZOO i Orientarium. Od nowego cena biletu dla członka ZNP (za okazaniem legitymacji) wynosić będzie 50 zł (cena regularna 70 zł).

W trakcie spotkania Kol. Marek Ćwiek omówił również aktualną sytuację w oświacie i sprawy wewnątrzzwiązkowe.

Na zakończenie spotkania rys historyczny dotyczący oświaty przedstawił Kol. Dariusz Szlawski – Kustosz Muzeum ZNP w Pilaszkowie.