Opór ZNP i innych związków zawodowych może zakończyć się sukcesem.

Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna nie będzie prawdopodobnie zwiększenia pensum ani dodatkowych godzin do dyspozycji w szkole – nauczyciele mogą odetchnąć z ulgą!

Czy wstrzymanie tak niekorzystnych zmian w nauczycielskiej pragmatyce byłoby możliwe bez związków zawodowych!? Odpowiedzcie sobie sami.

„Z uzyskanych przez DGP informacji wynika, że resort edukacji wstrzymuje się z nowelizacją Karty nauczyciela, której założenia były od kilku miesięcy omawiane w zespole ds. statusu zawodowego pracowników oświaty. Powodów takiej decyzji jest co najmniej kilka – począwszy od braku gotowości do kompromisu ze strony związkowców…” Więcej o tym przeczytacie:

https://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/8350653,edukacja-nauczyciele-jednak-bez-podwyzek.html?fbclid=IwAR08K3XuWjjmvgh6d9kZMxcs_2MXHDtHNTfy3lNpKYc7zXnkwV_uLf9ZomY

Walczymy dale!! Teraz czas na prawdziwą podwyżkę wynagrodzeń! 9 lutego w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „Godne płace i wysoki prestiż nauczycieli”, która zakłada powiązanie wynagrodzeń nauczycieli z przeciętnym wynagrodzeniem w gospodarce. Uchwalenie projektu oznaczałoby ok. 1000 zł podwyżki na etat nauczycielski.