Jak donosi Wirtualna Polska kwarantanną objęto już 1 milion 68 tys. Polaków. To rekord od początku epidemii COVID-19 w Polsce. Najmniej osób trafiło na kwarantannę w województwach, gdzie najwcześniej zamknięto szkoły z powodu rozpoczynających się ferii zimowych (Wielkopolskie, Lubuskie, Kujawsko-Pomorskie, Świętokrzyskie).

Przytoczone informacje wyraźnie potwierdzają, że nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi szkół i przedszkoli pracują w warunkach podwyższonego ryzyka zakażenia koronawirusem.

Specjalny jednorazowy dodatek do wynagrodzenia z powodu ryzyka zakażenia się COVID-19 w szkole otrzymali np. nauczyciele w Niemczech.

Najwyższa pora aby przyznać takie dodatki również nauczycielom w Polsce!

Jak sanepid wysłał milion osób na kwarantannę? Wychodzi, że to dzięki uporowi ministra Czarnka

To dzięki zakażeniom koronawirusem wśród uczniów, a później śledzeniu kontaktów w szkołach, pracownikom sanepidu udało się wysłać na kwarantannę ponad milion osób. Z danych wynika, że aż kilkaset tysięcy Polaków „domowy areszt” może zawdzięczać ministrowi edukacji, który upierał się, aby nie zamykać placówek.