Dania nie będzie już szczepiła swoich obywateli AstraZeneką. Niemcy postanowiły, że obywatele poniżej 60. roku życia, którzy otrzymali pierwszą dawkę AstraZeneki, za drugim razem zostaną zaszczepieni innym specyfikiem. Co raz więcej niepokojących informacji nt. problemów ze szczepieniami AstaZeneką dociera z całej Europy. Sytuacja niepokoi również Związek, pytamy o to Ministerstwo Zdrowia.

Zapraszamy do lektury dwóch artykułów Głosu Nauczycielskiego.

Czarne chmury nad AstraZeneką w Europie. Dania rezygnuje ze szczepionki – Głos Nauczycielski

Dania nie będzie już szczepiła swoich obywateli AstraZeneką. Niemcy postanowiły, że obywatele poniżej 60. roku życia, którzy otrzymali pierwszą dawkę AstraZeneki, za drugim razem zostaną zaszczepieni innym specyfikiem Duńska telewizja TV2, powołując się na źródła w rządzie, poinformowała dziś, że Dania nie będzie już podawała swoim obywatelom AstraZeneki.

ZNP pyta Ministerstwo Zdrowia: Czy nauczyciele zaszczepieni AstraZeneką mogą liczyć na drugą dawkę preparatu innej firmy? – Głos Nauczycielski

Po ostatniej decyzji Europejskiej Agencji Leków (EMA), która przyznała, że szczepionka AstraZeneca może mieć wpływ na rzadkie przypadki problemów z krzepliwością krwi u pacjentów, Związek Nauczycielstwa Polskiego chce wiedzieć, czy Ministerstwo Zdrowia zmieni strategię szczepień nauczycieli i nauczycieli akademickich. Gdy tylko AstraZeneca trafiła do Polski, rząd zapowiedział, że w pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną nią nauczyciele.