Rozmowy o podwyżkach już w tym tygodniu

Plik umieszczono na stronie 22. 06. 2009 r.

 

24 czerwca negocjatorzy Związku Nauczycielstwa Polskiego spotkają się z Michałem Boni, szefem doradców premiera Donalda Tuska, w sprawie przyszłorocznych podwyżek.

- Mam nadzieję, że rząd przedstawi propozycje dotyczące przyszłorocznej kwoty bazowej dla nauczycieli - oświadczył prezes ZNP Sławomir Broniarz w czwartek, 18 czerwca.

Broniarz przypomniał o ustaleniach ubiegłorocznego porozumienia rządu z oświatowymi związkami zawodowymi w sprawie dwóch ważnych wniosków. - Pierwszego, że będziemy dążyć do tego, by wzrost wynagrodzeń w 2010 roku nie był mniejszy niż w roku bieżącym, drugiego: że parametry wzrostu odnosić się będą do możliwości budżetowych kraju, do wzrostu produktu krajowego brutto, do kondycji finansów publicznych - podkreślił prezes ZNP. - Pewnie ten drugi element, dotyczący możliwości wygenerowania dodatkowych środków w budżecie będzie miał kluczowe znaczenie dla rozmów dotyczących przyszłorocznych wynagrodzeń dla nauczycieli - dodał.

Związek po raz kolejny wysłał też premierowi Donaldowi Tuskowi zaproszenie na spotkanie z Zarządem Głównym ZNP, który zbierze się 23 czerwca. - To już czwarte zaproszenie, podobnie jak poprzednie wysłane kilka miesięcy temu, jest nadal bez odpowiedzi - powiedział Broniarz. (mk)