Kampania w obronie publicznej edukacji - nauczycielu przyłącz się!

Plik umieszczono na stronie 09. 02. 2009 r.

 

Trwa kampania ZNP „Nie dajmy popsuć naszej szkoły”. Jeśli jesteś pracownikiem publicznej szkoły prowadzonej przez samorząd i troszczysz się o jej los, wydrukuj tę ulotkę i powieś w swoim miejscu pracy! W ten sposób wesprzesz publiczną edukację i szkoły prowadzone przez samorząd!
Dlaczego taka kampania? Bo coraz więcej samorządów decyduje się na likwidację szkoły, by przekazać ją do prowadzenia lokalnej fundacji czy stowarzyszeniu. To dla nich bardzo wygodne rozwiązanie – bo oszczędzają na nim finansowo. Dla uczniów, rodziców i pracowników już nie jest ono tak korzystne.

Poprzez kampanię ZNP chce zwrócić uwagę na istotny problem, jakim jest zastępowanie szkół publicznych przez prywatne placówki oświatowe oraz przekazywanie szkół prowadzonych przez samorządy innym podmiotom. "Podczas kampanii będziemy starali się pokazać, że oświata publiczna prowadzona przez samorządy to wysoka jakość kształcenia na wszystkich etapach edukacyjnego systemu, a na szkoły prywatne, które pobierają czesne, stać tylko nielicznych" - mówił Sławomir Broniarz, prezes ZNP.
Aby dotrzeć z tym przekazem do opinii publicznej, rodziców, pracowników oświaty i samorządowców, ZNP przygotował materiały promocyjne - ulotki do rodziców, ulotki do pracowników oświaty oraz plakaty, które trafią do wszystkich szkół. W drugim etapie kampanii pojawią się w każdym wojewódzkim mieście bannery na budynkach ZNP.

Pracowniku oświaty, jeśli jest Ci bliska idea kampanii ZNP, przyłącz się do niej!